Cestovní pojištění: Nezbytná ochrana na dovolenou

Když se chystáme na dovolenou, obvykle se těšíme na relaxaci, zábavu, nové zážitky a dobrodružství. Bohužel, nepříjemné situace ale mohou přijít bez varování, a proto je důležité mít při cestování dobře promyšlený plán, který zahrnuje i cestovní pojištění s asistenčními službami včetně pojištění odpovědnosti.

 

Kartička zdravotní pojišťovny nemusí stačit

Modrá kartička zdravotní pojišťovny, známá také jako evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC neboli European Health Insurance Card), vám při případném vyšetření a ošetření v cizině dokladuje, že jste zdravotně pojištěni v zemích Evropské unie (EU) a dalších zemích, jako jsou Norsko, Island, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Severní Makedonie a Srbsko. Díky této kartičce za vás potřebnou péči, kterou vám v zahraničí poskytnou, uhradí vaše zdravotní pojišťovna.

 

Nicméně, spoléhat se pouze na modrou kartičku může být riskantní. Podmínky zdravotního pojištění a krytí výdajů za ošetření se v různých zemích EU liší. Platí, že v zemích, kde vám zdravotní průkaz uznají, budete mít nárok na nutnou a lékařsky nezbytnou zdravotní péči, ale pouze za stejných podmínek jako místní občané dané země. To může znamenat, že pokud si místní za ošetření nebo léky připlácejí, budete si je muset hradit i vy. Výše spoluúčasti bývá často nemalá, pohybuje se od stovek až po tisíce korun za jedno ošetření nebo léky. Musíte také počítat s poplatky za pobyt v nemocnici, které mohou být v některých zemích vysoké.

 

Navíc, v případě, že náklady za ošetření nebo léky budete muset platit ze svého, vaše zdravotní pojišťovna vám je po předložení dokladů uhradí pouze do částky, kterou by tato péče stála na území České republiky. A co když budete potřebovat tzv. repatriaci, tedy převoz zpět domů? V tomto případě, veškeré náklady za tuto službu půjdou z vaší kapsy. Zdravotní pojišťovna může ve výjimečných případech uhradit pouze převoz z určitých zemí, jako je Německo, Slovensko, Srbsko a Černá Hora.

 

Neocenitelná pomoc asistenční služby

Kromě toho, s modrou kartičkou nemáte nárok na tzv. asistenční služby, které jsou běžnou součástí cestovního pojištění. Tyto služby vám mohou poskytnout pomoc v případě, že onemocníte, zraníte se, ztratíte zavazadla nebo budete potřebovat jinou nepředvídanou pomoc a pomohou vám tak vyřešit danou situaci co nejsnadněji a nejrychleji.

 

S cestovním pojištěním a asistenčními službami si můžete užít svou dovolenou s větším klidem a jistotou, že v případě potřeby máte k dispozici profesionální pomocnou ruku. Proto by cestovní pojištění mělo být nezbytnou součástí vašeho plánu na dovolenou, ať už cestujete do Evropy nebo do vzdálenějších destinací. Nabídka pojištění na trhu je pestrá a každý si může zvolit pojištění, které bude nejlépe odpovídat jeho požadavkům. Cena se pak odvíjí od délky pobytu, typu aktivit, počtu pojištěných osob a také například od zvolené destinace. I když částka pojistného může navýšit váš dovolenkový rozpočet, je to investice, která vám může ušetřit mnohem víc v případě nepříjemných událostí.

Plánujete dovolenou a ještě nemáte sjednané cestovní pojištění? Zastavte se za námi. Najdeme pro Vás nejlepší řešení, tak abyste svou dovolenou strávili v klidu.

Musíte vyplnit.
Musíte vyplnit. Neplatný e-mail.
Musíte vyplnit.
Děkujeme za zájem, brzy se Vám ozveme.
Omlouváme se, ale zprávu se nepodařilo odeslat.